K O L L E K T I I V L E P I N G

New11

20.05.2015 Tartus,

1.ÜLDSÄTTED

1.1 Käesolev kollektiivleping (edaspidi: Leping) on sõlmitud Sihtasutuse Tartu Kiirabi (edaspidi Kiirabi või Tööandja), mida esindab seaduse ja põhikirja alusel juhatuse esimees Ago Kõrgvee, kui tööandja esindaja ja Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit (edaspidi Ametiühing), mida esindab seaduse ja põhikirja alusel SA Tartu Kiirabi ETK usaldusisik Karin Herman, kui töötajate esindajate vahel.

1.2 Kollektiivleping jõustub allakirjutamise päeval ja kehtib kuni 31.12.2015.a.

1.3 Muudatuste tegemine Lepingus ja Lepingu toimimise peatamine otsustatakse Lepingule allakirjutanud poolte kokkuleppel muudatuse tegemisest huvitatud poole algatusel.

1.4 Muudatuste ja täienduste sisseviimine Lepingusse, mis tulenevad Eesti Vabariigi seadustest ja teistest normatiivaktidest, tehakse poolte esindajate poolt allkirjastatud lisaprotokolliga läbirääkimisi pidamata (tingimusel, kui sellega ei kaasne töötajate olukorra halvenemine). Selline lisaprotokoll on käesoleva Lepingu lahutamatu osa.

1.5 Lepingu eesmärk on luua töökollektiivis head töösuhted ja kaasaegne töökorraldus. Tööandja tunnistab lepingu sõlmimisega Ametiühingu õigust esindada ja kaitsta individuaalsetes ja kollektiivsetes töösuhetes oma liikmeid. Ametiühing tunnistab lepingu sõlmimisega Tööandja õigusi korraldada töösuhteid oma töötajatega, lähtudes Eesti Vabariigis kehtivatest seadustest ja teistest õigusaktidest.

1.6 Lepingus sätestatud kokkulepetest lähtutakse Tööandja ja Ametiühingu poolt töötajatega töösuhete korraldamisel.

1.7 Pooled tunnistavad vajadust teha tihedat koostööd Tööandja ja töötajate töö tulemuslikkuse tõstmiseks, mis annab parema võimaluse töötajate töötingimuste parandamiseks, töötasude tõstmiseks ja sotsiaalprobleemide lahendamiseks. Sellise arendava koostöö saavutamiseks lepivad pooled käesolevas lepingus kokku töötasu alammäärad, töötajate täiendõppe tingimused ning Tööandja ja Ametiühingu vahelise koostöö ja teised tingimused, mida pooled peavad vajalikuks.

1.8 Käesoleva kollektiivlepinguga reguleerimata küsimustes juhinduvad pooled Eesti Vabariigi (edaspidi Vabariik) kehtivatest õigusaktidest.

1.9 Tööandja ja Ametiühing kohustuvad kandma hoolt selle eest, et mõlemapoolselt täidetakse antud kollektiivlepingu tingimusi.

2.PALK

KIIRABI JA AMETIÜHING on sõlminud töötasukokkuleppe, mis on käesolevas kollektiivlepingu lisa nr.1

3.TÖÖLEPINGUTE SÕLMIMISE JA KOONDAMISE TÕTTU LÕPETAMISE TINGIMUSED

3.1 Tööandja sõlmib töötaja ametkoha täitmiseks töölepingud isikutega, kes omavad nõuetele vastavat pädevust. Abiõdedena võetakse tööle vähemalt 3.kursuse Tervishoiu Kõrgkooli ämmaemandaõppeüliõpilane, õeõppeüliõpilane ja Tartu Ülikooli arstiteaduskonna vähemalt 4. kursuse üliõpilasi. Abiõdesid rakendatakse tööle ainult koos vastava eriala diplomit omava töötajaga.

3.2 Enne töötaja tööle lubamist tutvustab Tööandja talle töökorralduse reegleid ja kehtivat kollektiivlepingut.

3.3 Tööandja informeerib usaldusisikut töötaja töökoha koondamisest.

4.TÖÖ- JA PUHKEAJA TINGIMUSED

4.1 Suurele reedele, ülestõusmispühade esimesele pühale, kevadpühale, nelipühade esimesele pühale, taasiseseisvumispäevale ja vahetult eelnevat tööpäeva lühendatakse kolme tunni võrra. Kui katkematu tööprotsessi tõttu pole see võimalik, kompenseeritakse töötamine töötaja ja tööandja kokkuleppel, kas lisatasu maksmise või vaba aja andmisega.

5. PUHKUSE ANDMINE

5.1 Töötaja põhipuhkuse kestus on 28 kalendripäeva ja lisapuhkuse kestus töökeskkonnas esinevate 2. ohurühma bioloogiliste ohutegurite eest on 7 kalendripäeva.

6. SOODUSTUSED TÖÖTAJALE

6.1 Tööandja vabastab töötaja ajutiselt tööülesannete täitmisest, säilitades talle selle aja eest keskmise palga, järgnevatel juhtudel, kui need satuvad tema graafikujärgsetele tööpäevadele või -vahetustele: abikaasa, laste, vanemate, õdede-vendade ja hooldatavate matuste korraldamisel kuni kolmeks päevaks.

7. TÖÖALANE KOOLITUS

7.1 Tööandja tagab tööalase täiendkoolituse erinevates vormides kalendriaasta jooksul õdedele 60 tunni ulatuses ning kiirabitehnikutele 40 tunni ulatuses.

7.2 Töötajate koolitus ning pädevuse hindamine toimub vastavalt asutusesisesele koolituskorrale. Töötajal on kohustus täita temaga kokkulepitud individuaalkoolitusplaani ning pidada kvalifikatsiooni- ja pädevuse hindamise päevikut.

7.3 Õendustöötajate tasemekoolituse päevases õppevormis õppivatele Ametiühingu liikmetele kohaldatakse kokkuleppel tööandjaga Täiskasvanute koolituse seaduse § 8 lg 1-5 õigust saada õppepuhkust.

7.4 Kiirabisisestest koolitustest osavõtjatele tasub tööandja sõidukulud elukohast koolitusele ja tagasi.

7.5 Kui koolitus toimub välisriigis, lepitakse koolituskulude ning osalemiseks tehtud kulutuste hüvitamine kokku igal konkreetsel juhul eraldi.

8. TÖÖTERVISHOID JA TÖÖOHUTUS

8.1 Töö korraldamisel, juhtimisel ja töö tegemisel Kiirabis peavad pooled täitma töötervishoiu ja tööohutuse seaduse, muude töökaitsealaste õigus ja -haldusaktide, samuti keskkonnakaitse alaseid nõudeid ja käesolevas kollektiivlepingus kokkulepitud tingimusi.

8.2 Tööandja ja Ametiühing teevad kiirabis parema töökeskkonna ja ohutumate töötingimuste saavutamiseks koostööd:

8.2.1 Tööandja informeerib kõigist tööõnnetustest ka usaldusisikuid.

8.2.2 Tööandja teeb tööinspektori ettekirjutused teatavaks usaldusisikutele.

8.2.3 Tööandja teavitab usaldusisikuid oma ettekirjutuste täitmisest paralleelselt tööinspektoriga.

8.3 Tööandja kompenseerib töötaja nägemisteravust korrigeerivate vahendite maksumuse vastavalt asutuses kehtivale korrale.

8.4 Ametiühing on kohustatud nõudma oma liikmetelt töökeskkonna ja tööohutuse alaste kohustuste täitmist ning aitama oma liikmetest töötajatel kaitsta oma sellealaseid õigusi.

9. KOLLEKTIIVLEPINGU MUUTMINE, TÄIENDAMINE, PIKENDAMINE JA UUE KOLLEKTIILEPINGU SÕLMIMINE

9.1 Kollektiivlepingu muutmiseks, täiendamiseks, pikendamiseks või uue kollektiivlepingu sõlmimiseks esitab huvitatud pool teisele poolele projekti ja pooled asuvad selle alusel seitsme kalendripäeva jooksul läbi rääkima.

9.2 Pooled on kohustatud andma teise poole nõudmisel andmeid oma majandusliku olukorra kohta ja muud informatsiooni, mis on vajalik läbirääkimiste pidamiseks kuni kokkuleppe sõlmimiseni ja sõlmitud kokkuleppe täitmise kontrollimiseks.

10. AMETÜHINGU ESINDATUS

10.1 Suhetes tööandjaga on Ametiühingu poolseks töötajate esindajaks usaldusisik.

10.2 Tööandja võimaldab Ametiühingu usaldusisikule kasutada tööandjale kuuluvaid tööruume ning tööandjale kuuluvaid side- ja paljundusvahendeid. Tööandja võimaldab usaldusisikul tööks kasutada arvutit.

11. MUUD TINGIMUSED

11.1 Ametiühing peab koosolekuid reeglina väljaspool tööaega. Tööajal korraldatakse koosolekuid ja konverentse Tööandja ja Ametiühingu usaldusisiku vahelisel kokkuleppel.

11.2 Tööandja kohustub Ametiühingu liikmel töötasust liikmemaksu kinni pidama tema avalduse alusel ja üle kandma Ametiühingu arvele teenustasu võtmata.

12. LEPINGU TÄITMISE KONTROLL

12.1 Lepingu täitmist kontrollivad Tööandja poolt volitatud isikud ja Ametiühingu usaldusisik

12.2 Kui üks pool leiab, et teine pool Lepingut ei täida, teatab ta sellest teisele poolele kirjalikult. Pool, kes väidetavalt Lepingut rikub, on kohustatud kirjale vastama viie tööpäeva jooksul arvates kirja kättesaamisest.

SA Tartu KiirabiEesti Tervishoiutöötajate Kutseliit

EST Tartu Kiirabi - 2015

Alguskuupäev: → 2015-05-20
Lõppkuupäev: → 2015-12-31
Majandusharu nimi: → Healthcare, caring services, social work, personal services
Majandusharu nimi: → Haiglateenused
Avalik või erasektor: → In the public sector
Otsustatud kelle poolt:
Ettevõtte nimi: →  Tartu Kiirabi
Ametiühingute nimed: →  KUTSELIIT - Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit

KOOLITUS

Koolitusprogrammid: → Yes
Praktikad: → No
Tööandja panustab töötajate koolitusfondi: → Yes

TÖÖ JA PERE KORRALDUS

Töökohale naasmise garantii pärast emaduspuhkust: → 
Emadusega seotud diskrimineerimise keeld: → 
Rasedat või imetavat töötajat ohtlikku või ebatervislikku tööd tegema sundimise keeld: → 
Töökoha riskianalüüs rasedate või last hoidvate naiste tervise ja ohutuse suhtes: → 
Ohtlikule või ebatervislikule tööle alternatiivide leidumine rasedatele või imetavatele naistele: → 
Töölt vabastus sünnituseelseteks meditsiinilisteks uuringuteks: → 
Keeld enne püsiva töökoha pakkumist kontrollida rasedust: → 
Keeld enne ametikõrgenduse andmist kontrollida rasedust: → 
Abivahendid last hoidvatele emadele: → No
Tööandja tagab lastehoiu: → No
Tööandja maksab toetust lastehoiule: → No
Rahaline toetus laste haridusse: → No
Vabad päevad lähedase surma puhul: → 3 päev(a)

TÖÖTUNNID, GRAAFIKUD JA PÜHAD

Aastane tasustatud puhkus: → 20.0 päev(a)
Aastane tasustatud puhkus: → 4.0 nädal(at)
Klauslid paindlike töökorralduste kohta: → No
Loading...