KOLLEKTIIVLEPING {regNumber}

Untitled Document

Päästeamet, registrikood 70000585, aadressiga Raua 2, 10124 Tallinn (edaspidi PÄA), mida esindab põhimääruse alusel peadirektor Kuno Tammearu, ja

Eesti Päästeala Töötajate Ametiühing, registrikood 80323562, aadressiga Hommiku 13, 50412 Tartu (edaspidi EPTAÜ), mida esindab juhatuse liige Kalle Koop, ~
keda nimetatakse edaspidi eraldi Pool või koos Pooled, pidades läbirääkimisi PÄA ning EPTAÜ töösuhete ja koostöö korraldamise küsimustes, leppisid kokku aljärgnevas:

1. ÜLDSÄTTED

1.1. Kollektiivlepinguga reguleeritakse ja täpsustatakse P oolte ning selle liikmete vahelisi töösuhteid ja koostööd.
1.2. Kollektiivlepingu eesmärgiks on aidata kaasa parema töökeskkonna ja tasakaalustatud töösuhete loomisele, hoidmisele ja edendamisele.

1.3. Käesolevast kollektiivlepingust tulenevad õigused ja kohustused laienevad kõikidele päästeteenistuj atele.

1.4. Poole ühinemise, jagunemise, ümberkujundamise või ülemineku korral lähevad kollektiivlepingus sätestatud õigused ja kohustused üle õigusjärglasele.
1.5. Kollektiivlepingu sõlmimisel, muutmisel ja täitmisel ilmnenud probleemide lahendamiseks määravad Pooled oma esindajad. Läbirääkimiste pidamiseks töö ajal vabastatakse Poolte esindajad põhitööst keskmise palga säilitamisega.

1.6. Läbirääkimiste pidamiseks määratud esindajatele hüvitatakse sõidukulud PÄA peadirektori käskkirja alusel.

2. POOLTE ÕIGUSED JA KOHUSTUSED

2.1. Poolte vahelisi suhteid reguleeritakse seaduste ja teiste õigusaktidega, käesoleva kollektiivlepingu ja muude pooltevaheliste kokkulepetega.
2.2. PÄA juhtkond suhtleb EPTAÜ juhatusega.
2.3. EPTAÜ juhatus kohustub PÄA-le kirjalikult teatama valitud peausaldusisiku ja regionaalsete usaldusisikute nimed ning volituste kestvused valimiste järgselt 15. päeva jooksul.
2.4. EPTAÜ usaldusisikul on õigus PÄA kulul kasutada ametiühingu ülesannete täitmiseks PÄA ruume ja kokkuleppel PÄA-ga telefoni, pajundus- ning muud kontoritehnikat.
2.5. EPTAÜ peausaldusisikul on õigus täita ametiühingu usaldusisiku ülesandeid 40 tundi nädalas ajani, mil tööandja juures töötab üle 500 ametiühingu liikme.
2.6. Pooled teevad kõik endast oleneva, et päästjate põhipalk jõuaks aastaks 2023 vähemalt Eesti keskmise palga tasemele.
2.7. EPTAÜ kohustub:
2.7.1. aitama koostöös PÄA-ga kaasa PÄA igakülgsele arengule;
2.7.2. selgitama EPTAÜ liikmetele töösuhteid puudutavaid õigusakte ja käesoleva kollektiivlepingu tingimusi;
2.7.3. informeerima PÄA-t EPTAÜ juhatuses vastu võetud PÄA-t puudutavatest otsustest;
2.7.4. esitama PÄA-le ettepanekuid töökorralduse parandamiseks. Ettepanekud esitatakse vähemalt kord aastas või uue kollektiivlepingu sõlmimisel;
2.7.5. informeerima PÄA-t EPTAÜ liikmete töö- ja töökeskkonnalastest ettepanekutest;
2.7.6. vahendama PÄA juhtkonna esindajatele EPTAÜ liikmete probleeme asutuses;
2.7.7. informeerima PÄA-t 15. päeva jooksul, kui usaldusisiku esindatavate ametiühingu liikmete arv on 500 või väiksem.
2.8. PÄA kohustub:
2.8.1. üle kandma kord kuus EPTAÜ pangakontole EPTAÜ liikme palgast tema EPTAÜ liikmemaksu. EPTAÜ liikmemaksu ülekandmise aluseks on EPTAÜ liikme avaldus;
2.8.2. andma esmase tagasiside EPTAÜ juhatuse liikme kirjalikule järelepärimisele hiljemalt kahe (2) nädala jooksul arvates kirja saamisest;
2.8.3. edastama vähemalt kord kvartalis EPTAÜ juhatusele ülevaate vabade töökohtade koosseisust ja arvust;
2.8.4. võimaldama EPTAÜ peausaldusisikul täita ametiühingu usaldusisiku ülesandeid 40 tundi nädalas makstes nende tundide eest keskmist töötasu.
2.8.5. esitama EPTAÜ-le igakuiselt komandode kaupa kogusummana andmed ametiühingu liikmetelt kinni peetud ja ametiühingu arvele üle kantud liikmemaksude kohta;
2.8.6. informeerima EPTAÜ-d kavandatavate päästeteenistujate kvalifikatsiooni, nõuete muutmisest;
2.8.7. andma EPTAÜ kirjalikul taotlusel vähemalt kord aastas selgitusi. PÄA eelarve kohta, laekunud vahendite kasutamisest ning töökorraldusest;

2.8.8. võimaldama vajadusel kõikidele teenistujatele psühholoogi teenust vastavalt PÄA töötervishoiu- ja tööohutusalase tegevuse korrale.

3. TÖÖTINGIMUSED

3.1. EPTAÜ juhatus ja PÄA juhtkond kohtuvad üldjuhul korra kahe kuu jooksul, kus arutatakse tööandja majandus-, personali- jm tööalaseid küsimusi. Pooled esitavad üksteisele kohtumise teemad hiljemalt kaheksa (8) kalendripäeva enne uut kohtumist.
3.2. PÄA tagab valvevahetusega töökohas pesemisvõimalused.
3.3. PÄA tagab valvevahetusega töökohal einestamise ja söögi, valmistamise võimaluse.
3.4. PÄA tagab valvevahetusega töökohal, puhkamise võimaluse.
3.5. PÄA soodustab terviseedendamist ja võimalusel loob tingimused kehaliseks treeninguks.

4. TÖÖ- JA PUHKEAJA TINGIMUSED

4.1. PÄA summeeritud tööaja alusel töötavate päästeteenistujate tasustatava töövahetuse pikkus on:
4.1.1. päästekeskustes töötavatel päästeteenistujatel, üldjuhul 24 tundi, mille hulka arvatakse tööpäevasisesed vaheajad. Erandina võib töövahetuse pikkus olla 8 kuni 24 tundi perioodi viimasel kuul ning kokkuleppel teenistujaga kogu arvestusperioodi jooksul;
4.1.2. demineerimiskeskuses töötavatel päästeteenistujatel üldjuhul 24 tundi või planeeritavate demineerimistööde teostamiseks 12 tundi, mille hulka arvatakse tööpäevasisesed vaheajad. Erandina võib töövahetuse pikkus olla 8 kuni 24 tundi perioodi viimasel kuul ning kokkuleppel teenistujaga kogu arvestusperioodi jooksul.

4.2. PÄA tasub punktis 4.1 nimetatud päästeteenistujatele päästeteenistujate töötasustamise määruse alusel, kehtestatud käskkirjajärgset palka, millele lisanduvad seaduse alusel (sh lisatasu öötöö ja riigipühal, tehtava töö eest ning ületunnitöö tasu) makstavad lisatasud.

4.3. Tööajagraafiku koostamisel või muutmisel arvestatakse võimalusel ja tingimusel, et on tagatud struktuuriüksusele ja allstruktuuriüksusele kehtestatud minimaalse valmisoleku nõuded, doonoriks oleva EPTAÜ liikme soovi, saada vaba aega vere loovutamiseks.
4.4. Tööaega planeeritakse kogu arvestusperioodi vältel võimalikult ühtlaselt.

5. PUHKUSED

5.1. PÄA annab isale ja emale ühe vaba päeva (8 h) 1. klassi lapse esimesel, koolipäeval, ning lapse kooli (põhi- või keskhariduse omandamine) lõpetamise päeval, säilitades selleks ajaks käskkirjajärgse põhipalga.
5.2. PÄA annab päästeteenistujale ühe vaba päeva (8 h) lähedase inimese (abikaasa, abieluga sarnanevas suhtes olev elukaaslane, laps, lapselaps, ema, isa, vanaema, vanaisa, õde, vend) surma korral, säilitades selleks ajaks käskkirjajärgse põhipalga.

5.3. Päästeteenistuja võib poolte kokkuleppel lubada tasustamata puhkusele.

6. PALK JA TOETUSED

6.1. Tööjõukulude eelarveprojekti koostamisel vaadatakse koos EPTAÜ-ga läbi töötasude võimalikud muutused ja EPTAÜ esitatud ettepanekud.
6.2. PÄA struktuuriüksuse välistele, osakondade ja demineerimiskeskuse teenistujatele makstakse palka hijemalt järgneva kuu 5. päeval ülekandega teenistuja poolt näidatud arvelduskontole.
6.3. PÄA päästekeskuste teenistujatele makstakse palka hijemalt järgneva kuu 10. päeval ülekandega teenistuja poolt näidatud arvelduskontole.

6.4. Naistele ja meestele makstakse samaväärse töö eest võrdset töötasu.

7. TÖÖOHUTUS JA TÖÖTERVISHOID

7.1. Päästeteenistuja on kohustatud töötama nii, et tema poolt töötegemine või sellest tööst tulenevad tagajärjed ei ohustaks päästeteenistujat ega ka teiste isikute elu, tervist, vara ning keskkonda. Selleks tuleb päästeteenistujal täita kõigil töökohtadel temale tutvustatud juhendeid ning kasutada tööks ettenähtud kaitse- ja erivahendeid.

7.2. PÄA võimaldab töökeskkonnavolinikule oma kohustuste täitmiseks (tööõnnetuste ja kutsehaigestumise asjaolude uurimiseks, enese täiendamiseks jne) ja väljaõppe saamiseks põhitööst vaba aega vähemalt kaks (2) tundi nädalas, kui ta on sellest oma vahetut juhti teavitanud hijemalt iga kuu 10. kuupäevaks järgmise kalendrikuu kohta.
7.3. Kokkuleppel vahetu juhiga võib punktis 7.2 nimetatud aega summeerida ja kasutada järgmistel nädalatel kolme (3) kuu jooksul.
7.4. PÄA soodustab ohtlike nakkuste alast koolitust ja ennetustööd.

7.5. EPTAÜ aitab kaasa, et kõik päästeteenistujad suhtuvad töökohta ja töövahenditesse heaperemehe likult.
7.6. Tööalasel suhtlemisel lähtutakse üldtunnustatud tavadest ja normidest ning päästeteenistujate eetikakoodeksist.

8. KOOLITUS

8.1. PÄA tagab päästeteenistujale tööalaste teadmiste ja oskuste arendamiseks ning ametikohast tulenevate teenistusülesannete täitmiseks vajaliku koolituse kooskõlas avaliku teenistuse koolituspõhimõtete, PÄA teenistujate koolituspõhimõtete ja -korraga.
8.2. PÄA hüvitab kutseeksami tasu kutseeksami eduka sooritamise korral juhul, kui kutsestandardile vastavus tuleneb päästeteenistujale esitatavatest kutsesobivuse nõuetest.

9. INFORMEERIMINE JA KONSULTEERIMINE

9.1. PÄA annab teavet töösuhetest, töökorraldusest, palgatingimustest, palga maksmise alustest ja teistest päästeteenistujaid puudutavatest küsimustest. PÄA annab teavet viisil, mis võimaldab EPTAÜ teabega põhjalikult tutvuda ja vajadusel valmistuda PÄA juhtkonnaga peetavateks konsultatsioonideks.
9.2. Teave peab olema kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis.

10. KOLLEKTIIVLEPINGU JÕUSTUMINE, KEHTIVUS JA MUUTMINE

10.1. Kollektiivleping jõustub 01.01.2022. a ja kehtib kuni 3 0.06.2022 (k.a).

10.2. Kollektiivlepingu tähtaja möödumisel muutub kollektiivleping tähtajatuks, kui kumbki Pool ei teata vähemalt kolm (3) kuud enne kollektiivlepingu tähtaja möödumist kirjalikult teisele Poolele, et ta ei soovi kollektiivlepingu pikenemist. Kollektiivlepingu 
tähtajatuks muutumise korral on Pooled kuni uue kollektiivlepingu sõlmimiseni või kollektiivlepingu lõppemiseni selle ülesütlemise tõttu kohustatud täitma kollektiivlepingu tingimusi.
10.3. Tähtajatu kollektiivlepingu võib kumbki Pool üles öelda, teatades sellest teisele Poolele ette vähemalt kuus (6) kuud.
10.4. Pooled on kokku leppinud, et kollektiivlepingut muudetakse ainult Poolte kokkuleppel. Muudatused vormistatakse kirjalikult kollektiivlepingu lisana, allkirjastatakse Poolte esindajate poolt ning need on kollektiivlepingu lahutamatud osad.
10.5. Kollektiivlepingut muuta sooviv Pool teavitab kollektiivlepingu muutmise vajadusest, muudatuse sisust ja selle aluste esinemisest kirjalikult, teist Poolt, andes teisele Poolele vastamiseks mõistliku tähtaja.

11. LÕPPSÄTTED

11.1. Kollektiivlepingu täitmisel tekkinud vaidlused püüavad pooled lahendada läbirääkimiste teel. Kui need ei anna tulemusi, lahendatakse vaidlus kollektiivse töötüli lahendamise seaduses või töövaidluse lahendamise seaduses ettenähtud korras.

11.2. Töötülide lahendamisel pöörduvad Pooled eelnevalt Siseministeeriumi ja ROTAL-i poole, vajadusel moodustatakse lepituskomisjon.
11.3. PÄA kontaktisikuks kollektiivlepingu täitmisel on PÄA peadirektori asetäitja halduse alal Andreas Anvelt, telefon 51 11 576, e-posti aadress: andreas.anvelt@rescue.ee.
11.4. EPTAÜ esindajaks kollektiivlepingu täitmisel on EPTAÜ juhatuse liige Kalle Koop, telefon 50 47 645 e-posti aadress: pritsumees112@gmail.com.

11.5. Poolte vahel sõlmitud ja 01.01.2021 jõustunud kollektiivleping lõppeb Poolte kokkuleppel 31.12.2021.
11.6. Kollektiivleping on koostatud kahes võrdset juriidilist jõudu omavas identses
eksemplaris, millest kumbki lepingupool saab ühe eksemplari.
11.7. Kollektiivleping allkirjastatakse digitaalselt, mis loetakse vastavalt tsiviilseadustiku
üldosa seaduse § 80 alusel võrdseks allkirjastamise kirjaliku vormiga.

Poolte andmed:
Kuno Tammearu
(allkirjastatud digitaalselt)

Kalle Koop
(allkirjastatud digitaalselt)

Päästeamet
Registrikood 70000585
Raua 2
10124 Tallinn

Eesti Päästeala Töötajate Ametiühing
Registrikood 80323562
Hommiku 13
50412 Tartu

EST Päästeamet - 2022

Alguskuupäev: → 2022-01-01
Lõppkuupäev: → 2022-06-30
Majandusharu nimi: → Public administration, police, interest groups
Majandusharu nimi: → Tuletõrje
Avalik või erasektor: → In the public sector
Otsustatud kelle poolt:
Ettevõtte nimi: →  Päästeamet
Ametiühingute nimed: →  EPTAU - Eesti Päästeala Töötajate Ametiühing

KOOLITUS

Koolitusprogrammid: → Yes
Praktikad: → No
Tööandja panustab töötajate koolitusfondi: → No

TÖÖ JA PERE KORRALDUS

Töökohale naasmise garantii pärast emaduspuhkust: → 
Emadusega seotud diskrimineerimise keeld: → 
Rasedat või imetavat töötajat ohtlikku või ebatervislikku tööd tegema sundimise keeld: → 
Töökoha riskianalüüs rasedate või last hoidvate naiste tervise ja ohutuse suhtes: → 
Ohtlikule või ebatervislikule tööle alternatiivide leidumine rasedatele või imetavatele naistele: → 
Töölt vabastus sünnituseelseteks meditsiinilisteks uuringuteks: → 
Keeld enne püsiva töökoha pakkumist kontrollida rasedust: → 
Keeld enne ametikõrgenduse andmist kontrollida rasedust: → 
Abivahendid last hoidvatele emadele: → No
Tööandja tagab lastehoiu: → No
Tööandja maksab toetust lastehoiule: → No
Rahaline toetus laste haridusse: → No
Vabad päevad lähedase surma puhul: → 1 päev(a)

SOOLISE VÕRDÕIGUSLIKKUSE KÜSIMUSED

Võrdne palk võrdse töö eest: → Yes
Eriline tähelepanu soo küsimusele, et tagada võrdväärne palk: → Yes
Leping sisaldab punkte töökohas toimuva diskrimineerimise kohta: → No
Naistele on võrdsed võimalused ametikõrgenduseks: → No
Naistele on võrdsed võimalused koolitusteks ja ümberkoolitusteks: → No
Töökohas on olemas soolise võrdõiguslikkuse kontrollisik AÜ poolt: → No
Leping sisaldab punkte mis puudutavad seksuaalset ahistamist töökohas: → No
Leping sisaldab punkte mis puudutavad töökoha vägivalda: → No
Töölt vabastus töötajatele, kes on olnud koduvägivalla või lähedaste poolt toime pandud vägivalla ohvrid: → No
Invaliidsusega naistöötajate toetamine: → No
Soolise võrdõiguslikkuse jälgimine: → No

TÖÖTUNNID, GRAAFIKUD JA PÜHAD

Tagatud on minimaalne ühepäevane puhkeaeg 7 järjestikuse päeva jooksul: → No
Ametiühingualasteks tegevusteks eraldatud tasustatud puhkus: →  päev(a)
Klauslid paindlike töökorralduste kohta: → No

PALGAD

Palgad on määratud palgatabelite abil: → No
Elatustaseme kallinemisega vastavusse viimine / Hindade kallinemise ja inflatsiooniga seotud pidev kokkulepitud palgatõus: → 

Lisatasu ületunnitöö eest

Toidukupongid

Toidukompensatsioon on tagatud: → No
Tasuta õigusabi: → No
Loading...