KOLLEKTIIVLEPING

New11

Käesolev kollektiivleping on sõlmitud omaniku, HAAPSALU LINNAVALITSUSE (keda esindab linnapea URMAS SUKLES), LÄÄNE MAAKONNA KESKRAAMATUKOGU (keda esindab direktor ILME SEPP) ja LÄÄNE MAAKONNA KULTUURITÖÖTAJATE AMETIÜHINGU - edaspidi ametiühing (keda esindavad a/ü esimees TERJE JOKUBAUSKAS ja töötajate usaldusisik KARIN VARE) vahel alljärgnevas:

I ÜLDOSA

1.1. Kollektiivleping lähtub kollektiivlepingu seadusest, ametiühingute seadusest, kehtivatest töö- ja sotsiaalsuhteid reguleerivatest EV seadustest ja teistest õigusaktidest ning Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) konventsioonidest ja rahvusvahelise õiguse normidest ning TALO ja Eesti Kultuuritöötajate Ametiliidu poolt sõlmitud lepingutest.

1.2. Kollektiivleping reguleerib Haapsalu Linnavalitsuse, Lääne Maakonna Keskraamatukogu ja Lääne Maakonna Keskraamatukogu töötajate vahelisi töö- ja sotsiaalsuhteid, lepingupoolte õigusi ja kohustusi.

1.3. Kollektiivlepinguga tagatakse töötajatele võrreldes kehtivas seadusandluses sätestatuga soodsamad töö- ja puhkeaja tingimused ja sotsiaalsed tagatised. Palgatingimused ja palga alammäärad ametikohtade lõikes kehtestatakse eelarveaastate kaupa ja vormistatakse kollektiivlepingu lisana.

1.4. Kollektiivlepinguga tagab tööandja töötajate kaitse diskrimineerimise eest, järgib võrdse kohtlemise põhimõtet ning edendab võrdõiguslikkust vastavalt võrdse kohtlemise seadusele ja soolise võrdõiguslikkuse seadusele.

1.5. Leping laieneb omanikule, tööandjale ja kõikidele LMKR töötajatele.

1.6. Omanik, tööandja, ametiühing ning töötajad kannavad ühiselt vastutust käesoleva lepingu täitmise eest.

II PALK, LISATASUD JA KOMPENSATSIOONID

2.1. Aastapalk on töötajatele aastas väljamaksmisele kuuluv brutopalga summa, mis saadakse töötaja palgamäära korrutamisel kaheteistkümnega.

2.2. Lisatasu on summa, mida tööandja maksab töötajale põhipalgale lisaks tööandja taotlusel töölepingus ettenähtuga võrreldes tehtava lisatöö eest. Kaastöötajatele kollektiivlepinguga ettenähtud vabade päevade asendamisega kasvavat töökoormuse kasvu ei tasustata lisatasudega.

2.3. Omanik ja tööandja teevad koostööd Läänemaa Kultuuritöötajate Ametiühingu juhatusega ja kollektiivi usaldusisikuga enne Lääne Maakonna Keskraamatukogu töötajate põhipalga määra muutmise otsustamist. Töötajale palga määramisel lähtub tööandja piisavate vahendite olemasolul TALO ja Eesti Kultuuritöötajate Ametiliidu poolt sõlmitud kokkulepetes sisalduvatest palgamääradest.

2.5. Võttes aluseks omaniku poolt kehtestatud palgaastmestiku lepingulise palgamäära, lepitakse töötajate põhipalgamäärad kokku omaniku, tööandja esindajate ja ametiühingu vahel igal aastal ning sätestatakse käesoleva kollektiivlepingu lisas nr.1, mis on kollektiivlepingu lahutamatu osa.

2.6. Lääne Maakonna Keskraamatukogu töötajate palk tagatakse 1. jaanuarist 2010.a. vastavalt kollektiivlepingu lisale.

2.7. Omanik tagab LMKR palgafondist summad järgmisteks sotsiaaltoetusteks:

•Juubelisünnipäevadel (50, 55, 60, 65) 1000 krooni

•Töötaja pensionile siirdumisel 1000 krooni

•Abiellumise puhul 2000 krooni

•Töötaja lähedase inimese (abikaasa, laps, vanem) surma korral 2000 krooni.

2.8. Tööandja kohustub tagama kuvariga töötamisel töötervishoiu- ja ohutuse põhinõuete täitmise. Tööandja korraldab riskianalüüsi põhjal selgunud töökohtadel tervisekontrolli.

Kui nimetatud kontrollil selgub, et töötaja nägemisteravus on tema igapäevatöö tõttu vähenenud, hankima arsti tõendi alusel töötajatele kuvariga tööks ettenähtud prillid või muud nägemisteravust korrigeerivad abivahendid või kokkuleppel töötajaga hüvitama tšeki alusel nende maksumuse kuni 1000 krooni ulatuses, kuid mitte üle tegeliku maksumuse.

III TÄIENDÕPE

3.1. Omanik ja tööandja toetavad vajadusel 1 töötaja keeleõpet kuni 50% ulatuses keelekursuse maksumusest juhul, kui keeleõppe vajadus tuleneb sellele ametikohale esitatavatest nõuetest või töö iseloomust, millele töötaja on tööle võetud. Õppevajaduse töötajate lõikes otsustab tööandja.

3.2. Omanik ja tööandja toetavad vajadusel raamatukoguhoidjate arvutiõpet kuni 50% ulatuses kursuse maksumusest eelarveaastas. Õppevajaduse töötajate lõikes otsustab tööandja.

3.3. Omanik ja tööandja toetavad vajadusel 1 erialase hariduseta raamatukogutöötaja kutseõpet kuni 50% ulatuses kutseõppe maksumusest eelarveaastas.

3.4. Omanik ja tööandja toetavad vajadusel 1 bibliograafiaalast eriharidust omava raamatukoguhoidja erialast tasemekoolitust kuni 50% ulatuses koolituse maksumusest eelarveaastas.

IV PUHKUS, TÖÖ- JA PUHKEAEG

4.1. Töötaja põhipuhkuse pikkuseks on 35 kalendripäeva aastas, mille hulka ei arvestata riiklikke pühi. Põhipuhkus koosneb kahest osast: puhkusest 28 kalendripäeva ulatuses ja puhkusest 7 kalendripäeva ulatuses. 7 kalendripäeva ulatuses antakse puhkust järgmistel ajavahemikel: 1. veebruarist – 31. maini või 1. septembrist – 30. novembrini. Täiendava lapsepuhkuse päevad võib lisada põhipuhkuse päevadele. Koristaja ja majahoidja ametikohtade töötajatele võib anda puhkust ka katkematu osana. Korraliste puhkuste andmise ajakava kalendriaasta kohta kooskõlastab tööandja 31.jaanuariks ja teeb selle teatavaks kõigile töötajatele.

4.2. Töötajal on lubatud töölt puududa keskmise töötasu säilitamisega ja puhkusest mahaarvamata tööandjale õigeaegse teatamise korral järgmistel juhtudel:

•Perekonna liikme surma korral kuni 3 tööpäeva

•Abiellumise puhul kuni 3 tööpäeva

•Mõistliku aja eest, mil töötaja ei saa tööd teha tema isikust tuleneval põhjusel, nt. arsti, notari külastus (TLS §38)

4.3. Omanik ja tööandja vastutavad töötajate töötervishoiu tagamise eest.

4.4. Haapsalu Linnavalitsusel on õigus kontrollida Lääne Maakonna Keskraamatukogu tegevust ja töötajate tööülesannete täitmist tööaja piires, teatades sellest ette kas kirjalikult või telefoni teel.

V OMANIKU, TÖÖANDJA JA A/Ü VAHELISED SUHTED

5.1. Tööandja võimaldab ametiühingu esindajale tema ametiühingutööks vajalikud ruumid ning paljundus-ja sisevahendite kasutamise. Sidekulud ei tohi ületada 0,15% asutuse aastasest sidekulust.

5.2. Ametiühingu koosolekute toimumisaeg kooskõlastatakse LMKR direktoriga. Ametiühing kohustub informeerima tööandjat oma koosolekul vastu võetud otsustest, mis puudutavad tööandja ja töötajate vahelisi suhteid, vähemalt viie tööpäeva jooksul.

5.3. Tööandja tagab ametiühingu juhatusele võimaluse tegeleda ametiühingu tööga töö ajal vähemalt 4 tundi kuus.

5.4. LMKR võimaldab osavõttu ametiühingu liikmele TALO või EKAL poolt korraldatavatest koolitusüritustest. Tööandja võimaldab ametiühingu liikmele või ametiühingu usaldusisikule ametiühingu poolt esitatud kirjalike kutsete alusel aastas viis kutsetööst vaba päeva. Käesoleva punkti alusel antavatel päevadel säilitatakse ametiühingu liikmele palk kahe päeva eest aastas ja ametiühingu usaldusisikule viie päeva eest aastas.

5.5. LMKR kohustub asutuse ametiühingu liikme avalduse alusel korraldama ametiühingu liikmemaksu ülekandmise Läänemaa Kultuuritöötajate Ametiühingu arveldusarvele Eesti Ühispangas. Töötaja väljaastumisel ametiühingust lõpetatakse liikmemaksu kinnipidamine töötaja kirjaliku avalduse alusel avalduse esitamisel järgneva kuu palgast.

5.6. Ametiühingu juhatuse liikme või usaldusisiku teenistusest vabastamisel tööandja algatusel teavitatakse TALO ja EKAL ja arvestatakse TALO ja EKAL arvamust.

5.7. Haapsalu Linnavalitsus ja Lääne Maakonna Keskraamatukogu informeerivad eelnevalt ametiühingu juhatust ja töötajate usaldusisikut tööandja algatusel töölepingu lõpetamisest.

5.8. Ametiühingu ja töötajate usaldusisikul on õigus osa võtta koosolekutest, kus arutatakse töötasu, tööhõive või töötingimustega seotud küsimusi. Usaldusisikutel on õigus saada eelnevalt mainitud küsimuste kohta tõest informatsiooni.

VI VAIDLUSKÜSIMUSTE LAHENDAMINE

6.1. Tööandja ja töötaja vaheline lahkarvamus lahendatakse individuaalse töötüli lahendamise seaduse alusel, eelkõige poolte kokkuleppel, kasutades vajadusel usaldusisiku vahendust. Küsimus otsustatakse 1 nädala jooksul, et ei aeguks töövaidluskomisjoni pöördumise tähtaeg.

6.2. Kollektiivlepingu osapoolte vahelised vaidlusküsimused lahendatakse läbirääkimiste teel, mis protokollitakse ja lisatakse lepingule. Kokkuleppele mittejõudmisel lahendatakse küsimus kollektiivse töötüli lahendamise seaduse alusel.

VII KOLLEKTIIVLEPINGU KEHTIVUS JA MUUTMINE

7.1. Leping jõustub selle allakirjutamise päevast ja kehtib 31.detsembrini 2010.a.

7.2. Kollektiivlepingu kehtivuse ajal kollektiivlepingus kokkulepitud tingimuste täitmisel osa võtta ametiühingu poolt korraldatavatest hoiatusstreikidest, solidaarsus- streikidest ning teistest solidaarsusaktsioonidest. Ametiühingu ja töötajate usaldusisikud kohustuvad informeerima omanikku ja tööandjat kõigist korraldatavatest aktsioonidest.

7.3. Kollektiivlepingu kehtivuse lõppedes on pooled kuni uue kollektiivlepingu sõlmimiseni kohustatud täitma käesoleva lepingu tingimusi, välja arvatud kohustust pidada töörahu.

7.4. Kõigil osapooltel on võrdne õigus ettepanekute tegemiseks kehtivasse kollektiivlepingusse. Lepingu kehtivuse ajal võib selles teha muudatusi ja täiendusi poolte kokkuleppel. Muudatused vormistatakse lepingu lisana poolte kirjalikus kokkuleppes.

7.6. Kollektiivleping on koostatud neljas võrdset juriidilist jõudu omavas eksemplaris, millest igal lepingupoolel on üks eksemplar.

VIII LEPINGU TÄITMISE KONTROLL JA VASTUTUS

8.1. Käesoleva kollektiivlepingu täitmise üle teostavad kontrolli kõik lepingu osapooled vastavalt vajadusele, kuid mitte harvem kui kord aastas hiljemalt viimasel kuul enne kollektiivlepingu tähtaja lõppu, s.o detsembrikuus. Kontrolli tulemustest informeeritakse teisi osapooli.

8.2. Lepingu täitmise kontrolliks ja vajaliku informatsiooni kättesaamiseks ei tohi teha teise osapoole poolt takistusi ühelegi osapoolele.

8.3. Kollektiivlepingus ettenähtud kohustuste mittetäitmisel kannab süüdiolev pool vastutust kollektiivlepinguseaduses ettenähtud korras.

Lähtudes praegustest rasketest majanduslikest oludest, oleme sunnitud 2010.a. kollektiivlepingust ajutiselt välja jätma alljärgnevad punktid:

II – 2.7; 2.8 III – 3.1; 3.2; 3.4

IX LEPINGU REGISTREERIMINE

Ametiühing esitab kollektiivlepingu registreerimiseks EV Sotsiaalministeeriumi poolt

peetavasse andmekogusse ja EKAL-le.

X POOLTE ALLKIRJAD

Lepingu allakirjutamise koht ja kuupäev:

Omaniku esindaja Tööandja esindaja A/Ü esindaja Töötajate usaldusisik

PALGAKOKKULEPE – LISA NR.1

Käesolev palgakokkulepe on sõlmitud omaniku poolelt Haapsalu Linnavalitsuse (keda esindab linnapea Urmas Sukles), tööandja poolelt Lääne Maakonna Keskraamatukogu (keda esindab direktor Ilme Sepp) ja töötajate poolelt Lääne Maakonna Kultuuritöötajate Ametiühingu Lääne Maakonna Keskraamatukogu osakonna (keda esindavad ametiühingu esimees Terje Jokubauskas ja töötajate usaldusisik Karin Vare) vahel.

1. Palgakokkulepe reguleerib Lääne Maakonna Keskraamatukogu Haapsalu linna eelarvest tasustavate töötajate töötasustamise tingimusi.

2. Palgakokkuleppega reguleerimata küsimustes juhinduvad pooled Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest.

3. Töösuhete reguleerimisel lähtuvad pooled Haapsalu Linnavalitsuse ja Lääne Maakonna Keskraamatukogu osakonna vahel sõlmitud kollektiivlepinguga sätestatud tingimustest.

4. Palgatingimuste kohaldamisel lähtuvad pooled:

- koosseisu ametikohtade loetelust

- töötaja haridustasemest

- ametikoha vastutuse ulatusest

- tööülesannete keerukusest ja mahust

- töö ebarütmilisusest

5. Lääne Maakonna Keskraamatukogu Haapsalu linna eelarvest tasustavate töötajate kategooriad ja palgamäärad 01.01.- 31.12.2010:

Pearaamatukoguhoidja………………………………………………….10000.-

Osakonnajuhataja………………………………………………………. 9200.-

Peaspetsialist lugejakoolituse alal……………………………………… 8550.-

Bibliograaf……………………………………………………………... 7600.-

Konsultant……………………………………………………………… 7600.-

Raamatukogundusliku kõrg-ja rakendusliku kõrgharidusega

raamatukoguhoidja……………………………………………………. 6900.-

Muu eriala kõrgharidusega raamatukoguhoidja……………………….. 6900.-

Raamatukogundusliku keskharidusega spetsialist……………………... 6900.

-Keskharidusega raamatukoguhoidja…………………………………… 6700.-

Sekretär- asjaajaja 0,5…………………………………………………. 3350.-

Koristaja……………………………………………………………….. 4350.-

Majahoidja…………………………………………………………….. 4350.-

6. Käesolev palgakokkulepe jõustub alates 01.01.2010 ja kehtib 31.12.2010.

Tööandja, a/ü esimehe ja töötajate usaldusisiku kokkuleppel jätab tööandja raamatukoguhoidja ametikoha täitmata 01.01.2010.a.-31.12.2010.a., mille tõttu tekkinud palgafondi säästu arvelt makstakse igas kuus ühekordset lisatasu 390.-

ajavahemikul 01.01.2010.a.-31.12.2010.a. järgnevatel ametikohtadel olevatele töötajatele:

Pearaamatukoguhoidja – 1,0

Osakonnajuhataja - 3,0

Peaspetsialist - 1,0

Bibliograaf - 2,0

Konsultant - 1,0

Raamatukoguhoidjad - 8,0

Sekretärile 0,5 kohaga töötajale makstakse igas kuus ühekordset lisatasu 195.-

Vähendatud palga kompensatsiooniks (Haapsalu Linnavolikogu otsus nr.256 27.02.2009) on töötajail õigus valida vabu päevi ajavahemikul 01.01.2010-31.12.2010 järgmiselt:

19 tööpäevast aasta jooksul 13 tööpäeva 1-2 järjestikust päeva korraga ja kollektiivselt 6 järjestikust tööpäeva ajavahemikul 04.10 – 09.10.2010.a.

Nimetatud ajavahemikul on Lääne Maakonna Keskraamatukogu külastajatele suletud. Vabade päevade graafik ja töögraafik kooskõlastatakse osakonnajuhataja ja direktoriga. Valik märgitakse töölepingusse.

Vähendatud palga kompensatsioon laieneb ka tööandjale.

7. Palgakokkuleppe kehtivuse ajal on pooled kohustatud pidama töörahu.

8. Palgakokkuleppe kehtivuse lõppemisel on pooled kohustatud täitma kokkulepitud tingimusi, välja arvatud kohustust pidada töörahu.

2010.a. kollektiivlepingu ja palgakokkuleppe läbirääkimiste aluseks jääb 2008.a.

palgakokkulepe (sõlmitud 28.12.2007)

9. Käesolev palgakokkulepe on sõlmitud kollektiivlepingu lisana kolmes eksemplaris, millest Haapsalu Linnavalitsusel, Lääne Maakonna Keskraamatukogul ja Lääne Maakonna Kultuuritöötajate Ametiühingu Lääne Maakonna Keskraamatukogu osakonnal on igal üks eksemplar.

EST Haapsalu Linnavalitsus, EST Lääne Maakonna Keskraamatukogu - 2010

Alguskuupäev: → 2010-02-18
Lõppkuupäev: → 2010-12-31
Majandusharu nimi: → Entertainment, culture, sports
Majandusharu nimi: → Raamatukogud, arhiivindus
Avalik või erasektor: → Semi-public
Otsustatud kelle poolt:
Tööandjate nimed: →  Haapsalu Linnavalitsus, Lääne Maakonna Keskraamatukogu
Ametiühingute nimed: →  Lääne Maakonna Kultuuritöötajate Ametiühing

KOOLITUS

Koolitusprogrammid: → Yes
Praktikad: → No
Tööandja panustab töötajate koolitusfondi: → Yes, but only if the employer wishes to

TÖÖ JA PERE KORRALDUS

Töökohale naasmise garantii pärast emaduspuhkust: → 
Emadusega seotud diskrimineerimise keeld: → 
Rasedat või imetavat töötajat ohtlikku või ebatervislikku tööd tegema sundimise keeld: → 
Töökoha riskianalüüs rasedate või last hoidvate naiste tervise ja ohutuse suhtes: → 
Ohtlikule või ebatervislikule tööle alternatiivide leidumine rasedatele või imetavatele naistele: → 
Töölt vabastus sünnituseelseteks meditsiinilisteks uuringuteks: → 
Keeld enne püsiva töökoha pakkumist kontrollida rasedust: → 
Keeld enne ametikõrgenduse andmist kontrollida rasedust: → 
Abivahendid last hoidvatele emadele: → No
Tööandja tagab lastehoiu: → No
Tööandja maksab toetust lastehoiule: → No
Rahaline toetus laste haridusse: → No
Vabad päevad lähedase surma puhul: → 3 päev(a)

SOOLISE VÕRDÕIGUSLIKKUSE KÜSIMUSED

Võrdne palk võrdse töö eest: → Yes
Eriline tähelepanu soo küsimusele, et tagada võrdväärne palk: → Yes
Leping sisaldab punkte töökohas toimuva diskrimineerimise kohta: → Yes
Naistele on võrdsed võimalused ametikõrgenduseks: → No
Naistele on võrdsed võimalused koolitusteks ja ümberkoolitusteks: → No
Töökohas on olemas soolise võrdõiguslikkuse kontrollisik AÜ poolt: → No
Leping sisaldab punkte mis puudutavad seksuaalset ahistamist töökohas: → No
Leping sisaldab punkte mis puudutavad töökoha vägivalda: → No
Töölt vabastus töötajatele, kes on olnud koduvägivalla või lähedaste poolt toime pandud vägivalla ohvrid: → No
Invaliidsusega naistöötajate toetamine: → No
Soolise võrdõiguslikkuse jälgimine: → No

TÖÖTUNNID, GRAAFIKUD JA PÜHAD

Aastane tasustatud puhkus: → 25.0 päev(a)
Aastane tasustatud puhkus: → 5.0 nädal(at)
Ametiühingualasteks tegevusteks eraldatud tasustatud puhkus: → 2.0 päev(a)
Klauslid paindlike töökorralduste kohta: → No

PALGAD

Palgad on määratud palgatabelite abil: → Yes, in one table
Elatustaseme kallinemisega vastavusse viimine / Hindade kallinemise ja inflatsiooniga seotud pidev kokkulepitud palgatõus: → 

Toidukupongid

Toidukompensatsioon on tagatud: → No
Tasuta õigusabi: → 
Loading...